Warmia – ciekawe noclegi nad jeziorem

Planując urlop lub weekend, coraz częściej chcemy odpocząć od zgiełku miasta. Choć wielu z nas nadal przyświeca idea nakazująca „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”, warto mieć świadomość, że Polska pełna jest malowniczych zakątków, które w nie mniejszym stopniu zapewnią nam relaks, łącząc ciekawe atrakcje i bliskość natury. Jednym z takich miejsc jest region Warmii i Mazur, którego piękno możemy podziwiać, wynajmując np. domek nad jeziorem. Dlaczego warto się tu wybrać?

Na styku obu krain

Choć dziś dla wielu turystów granica, która dzieli Warmię i Mazury pozostaje obecnie niemal niedostrzegalna, warto pamiętać, że dawniej region tworzyły dwie niezależne krainy. Zarówno Warmia, jak i Mazury zachowały pod wieloma względami swój unikalnych charakter, którego ślady znaleźć możemy w tradycyjnej kuchni, wzornictwie czy kulturze. Wynajmując domek na Mazurach lub Warmii, szybko przekonamy się, że te okolice mają do zaoferowania nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale znacznie więcej! Popularność regionu sprawia, że tutejsza infrastruktura turystyczna działa na pełnych obrotach. Bez problemu znajdziemy miejsce, które stanie się synonimem prawdziwego relaksu, a jednocześnie doskonałą bazą wypadową dla wycieczek po okolicy.

Noclegi – domek na Warmii lub na Mazurach

Noclegi, jakie oferują nam Warmia i Mazury to nie tylko hotele czy pensjonaty, ale także pełne unikalnego klimatu domki. To właśnie na nie warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy odkrywać bogactwo regionu w pełnym wymiarze. Dlaczego? Porzucając myśl o oferujących noclegi hotelach i wybierając zamiast tego domek na Mazurach lub Warmii, niejednokrotnie mamy możliwość skorzystać z gościnności jego gospodarzy. W sercach wielu z nich bije prawdziwa pasja i zamiłowanie do wszystkiego, co jest w stanie zaoferować nam ten niezwykły region.

Co więcej – wybierając noclegi nad jeziorem w mniejszej miejscowości, takiej jak np. Rentyny, zyskujemy okazję na prawdziwe wyciszenie się i odpoczynek. Ciekawym przykładem może być Rentynówka rodzinne miejsce, powstałe z myślą o turystach, w którym możemy wynająć domek na Warmii. W takim miejscu przybyłych gości traktuje się jak najlepszych przyjaciół, a udzielane informacje o turystycznych atrakcjach przeplatają się z rekomendacją lokalnych wydarzeń i historiami, które snują się długo w noc przy blasku wesoło trzaskającego ogniska.

Rentyny, Gietrzwałd i nie tylko…

Na uwagę szukających turystów odwiedzających Rentyny, których miejscem położenia stała się historyczna Warmia, czeka pełnia sielskiego klimatu. Wybierając domek na Warmii, zyskujemy możliwość efektywnego odpoczynku blisko natury. Nie brak tu także okazji do spędzania czasu aktywnie – piękne krajobrazy i domek nad jeziorem idą w parze, a okolica zaprasza nas do odkrywania jej zakątków podczas rowerowych wypraw, pieszych wycieczek lub z perspektywy łódki bądź kajaka. Warmińskie lasy, głębokie wąwozy i górzyste tereny na długo pozostają w pamięci!

Gmina Gietrzwałd to miejsce idealne, aby zaplanować zarówno noclegi, jak i aktywne zwiedzanie okolic. Sam Gietrzwałd natomiast zaskakuje unikalnym charakterem i kulturowym bogactwem. Jeśli wynajmiemy domek na Warmii, dobrym pomysłem będzie wizyta w Rezerwacie przyrody Ostoja bobrów na rzece Pasłęce lub odszukanie jednego z pomników przyrody ożywionej – na terenie gminy Gierzwałd znajduje się ich ponad 30!

Jeśli nasz wybór padnie na położone w gminie Gietrzwałd Rentyny, zaledwie 40 minut samochodem dzieli nas, od jednego z najpopularniejszych historycznych miejsc na mapie kraju – Grunwaldu. Warto odwiedzić miasto w czasie rekonstrukcji bitwy Krzyżacko-Polsko-Litewskiej, która jest jednym z ważniejszych lokalnych wydarzeń każdego roku.

Cisza i spokój? To wierzchołek góry lodowej czekających tutaj korzyści

Wynajmując domek na Mazurach, zyskujemy szansę na odkrycie wielu zakątków, jakie kryje region – nie tylko tych turystycznych. Spędzane wspólnie z serdecznymi gospodarzami wieczory to okazja na poznanie wielu okolicznych legend czy uzyskanie informacji na temat tego, gdzie rankiem najlepiej wybrać się na grzyby, aby wrócić z pełnym koszem. Domek nad jeziorem z pewnością okaże się miejscem idealnym zarówno dla singli, par, grup przyjaciół czy podróżujących z dziećmi rodzin.

Jeśli nasz wybór padnie więc niewielki, ale pełen sielskiego charakteru domek na Mazurach lub Warmii, z powodzeniem będziemy mogli wczuć się w beztroski, sprzyjający prawdziwemu odpoczynkowi pobyt poza miastem. Łącząc przysmaki regionalnej kuchni, cudowne widoki i lokalne atrakcje, zarówno Warmia, jak i Mazury pozwolą nam naładować baterie jak jeszcze nigdy dotąd!