Newsletter

Wróć do: Blog budowlany

Przegląd oferty okien

07-09-2017

Drutex

Ta firma z pomorskiego Bytowa to jeden z liderów produkcji okien nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Dziennie produkuje nawet siedem tysięcy okien i zatrudnia niemal 3 tysiące osób. Najpopularniejsze modele w okiennej ofercie Drutexu (firma wytwarza też m.in. drzwi oraz rolety) są wykonane z PCV. Obecnie podstawowym modelem firmy są okna Iglo Light. To ciągle rynkowa nowość, która została zaprezentowana podczas targów Fensterbau Frontale w 2016 roku. Choć model jest traktowany przez firmę jako dość podstawowy, to można go dobrać w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej - w ofercie są aż 43 kolory. Model wyróżnia się do tego sporą energooszczędnością i wodoszczelnością oraz ciekawym, smukłym designem.

Dla klientów, którzy są wyjątkowo wrażliwi na szczelność, Drutex ma w ofercie model Iglo Energy ze specjalnie zaprojektowanym systemem uszczelnienia. Ten model ma również w standardzie specjalne dwa zaczepy antywyważeniowe. Drutex ponadto ciągle oferuje bardziej klasyczną linię z PCV Iglo5, która jest już na rynku od kilku lat. Firma sprzedaje również okna z drewna, choć oferta jest tu zawężona do tylko jednego modelu - Softline. Znacznie więcej jest za to modeli z aluminium. Są to produkty zdecydowanie wyżej pozycjonowane w ofercie firmy - mają bardzo dobre parametry, zapewniają długą żywotność okna oraz minimalną potrzebę ich konserwacji. Bogata jest również paleta dostępnych kolorów - klient może dobrać jedną z pośród 233 barw. 

Ciekawostką w ofercie Druteksu są okna Duoline, wykonane z drewna oraz aluminium. Jak zapewnia producent, ma to połączyć elegancki wygląd, który zapewnia drewno z żywotnością oraz praktycznością aluminium. Te okna mają bardzo dużą możliwość aranżacji i sporo różnych wzorów, w tym na przykład prostokąty, trapezy czy koła.

Oknoplast

Podkrakowska firma jest od lat jednym z liderów rodzimego rynku. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją okien z PCV i wszystkie jej wiodące modele są wykonane właśnie z tego materiału. Ale Oknoplast ma również w ofercie stolarkę aluminiową. Wśród okien z PCV najpopularniejsze modele to przede wszystkim Pixel oraz Prolux. Ten pierwszy jest kierowany przede wszystkim do młodszych ludzi, dla których liczy się nowoczesny design. Prolux z kolei jest nastawiony na odbiorców, którzy przede wszystkim cenią komfort i wygodę użytkowania. Dlatego też w przypadku tego modelu firma proponuje wiele dodatkowych lub niestandardowych rozwiązań, jak na przykład specjalne zamknięcie drzwi balkonowych z zewnątrz. Model ma też specjalne zaczepy antywyważeniowe, które poprawiają bezpieczeństwo. Jednak w porównaniu do modeli firmy Drutex, oferta podstawowych modeli Oknoplastu jest dość skromna jeśli chodzi o dostępne warianty kolorystyczne. I tak na przykład model Prolux jest dostępny w zaledwie dziewięciu kolorach. Co ciekawe, aż siedem z nich to kolory, które "udają" drewno - na przykład orzech, złoty dąb, mahoń czy też dąb bagienny. Do najtańszych okien Oknoplastu możemy zamówić też na przykład moskitiery.

Do oferty dla nieco bardziej wymagającego klienta należy między innymi model Winergetic Premium. Jest on przede wszystkim przeznaczony dla tych, którym zależy na energooszczędności. Jak zapewnia producent, wybór tych okien powinien zdecydowanie zmniejszyć koszty ogrzewania budynku. Klienci którzy najbardziej cenią minimalistycznie zaprojektowane okna znajdą w ofercie małopolskiej firmy dość stonowany model Koncept.

Velux

To duńska firma, której historia sięga jeszcze lat czterdziestych XX wieku. Jej oferta jest o tyle ciekawa, że specjalizuje się niemal wyłącznie w budowie okien do poddaszy (ma również bogatą ofertę żaluzji oraz rolet). Okna Velux są stosunkowo drogie (ceny najtańszych modeli znacznie przekraczają 1100 złotych), ale za to bardzo trwałe, energooszczędne oraz solidnie wykonane. Wybór jest też niezwykle szeroki. Można wybierać na przykład spośród okien otwieranych górnie, jak i z dołu. Velux sprzedaje okna z drewna, ale dostępne są również modele okna drewniano-poliuretanowe. Każdy model jest dostępny w trzech wersjach - Standard, Standard Plus oraz Premium. Wersje Standard Plus charakteryzują się miedzy innymi dodatkowymi uszczelkami oraz wyższą izolacyjnością dźwiękową. Okna z linii premium natomiast można unieść do kąta 45 stopni, co zapewnia panoramiczny widok. W przypadku tej wersji szyba jest klejona od zewnątrz, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo użytkowania takich okien. 

Velux ma też bardzo ciekawe inne rozwiązania - na przykład specjalnie balkoniki w ramach okna czy specjalne okna balkonowe. Ciekawostką jest zestaw Lukarna Velux, który ma być z założenia alternatywą dla tradycyjnej lukarny. Taki zestaw składa się z czterech lub sześciu elementów i tworzy gotowy kompletu konstrukcyjny. Do tego w ofercie firmy Velux możemy również znaleźć okna kolankowe oraz elementy doświetlające.

Sokółka 

To firma, której siedziba - jak sama nazwa wskazuje - mieści się w podlaskiej Sokółce. Trzon oferty firmy to nieco droższe modele drewniane (takie jak Elite 92 czy  Thermo 80) oraz drewniano-aluminiowe (jak na przykład Puro, Puro Passive, Elite 92 czy Thermo 80 Alu). 

Elite 92 to dębowe lub sosnowe okna, wykonane z wyselekcjonowanego drewna. Są jednak dostępne w tylko jednym wymiarze (rama ma 92 milimetry), nie są też dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Te okna są jednak dość energooszczędne oraz wyglądają bez wątpienia bardzo elegancko. Zwracają też uwagę dość atrakcyjne warunki gwarancyjne. Jeżeli montaż został wykonany przez autoryzowane przez producenta ekipy, możemy otrzymać pięcioletnią gwarancję na okna. Gdy zamontowały je nieautoryzowane ekipy, to taka gwarancja wynosi trzy lata. 

Sokółka oferuje też okna z PCV w sześciu wersjach - Bluenergy, Standard, Energy oraz HS Alu. 

MS

Pomorska firma powstała w 1991 roku i obecnie jest jednym z większych producentów okien na północy kraju. 70 procent produkcji trafia do Polski, ale MS eksportuje również okna do Niemiec czy też Skandynawii. Zdecydowana większość modeli, oferowanych przez tę firmę jest wykonana z PCV. Niektóre mają jednak tytanowe elementy, inne wyglądem nawiązują do drewna. Ale MS ma też produkty z prawdziwego drewna, przede wszystkim przeznaczone do domków jednorodzinnych.

Okna MS nie są może tak nowoczesne, jak te, które oferują jej główni konkurenci. Nie są też tak bardzo energooszczędne oraz komfortowe. Na pewno jednak firma umiejętnie konkuruje ceną i jej produkty zwykle są tańsze, niż te na przykład Sokółki.

Urzędowski

To firma, której główna fabryka mieści się w dolnośląskich Ziębicach. Oferuje przede wszystkim droższe, bardziej eleganckie okna z drewna oraz z drewna i aluminium. Okna te wyróżniają się przede wszystkim ponadprzeciętnym designem, za wygląd niektórych modeli odpowiedzialny jest na przykład duet projektantów modowych paprocki&brzozowski. Wszystkie produkty okienne firmy można dostać w trzech wersjach: Modern, Classic oraz Softline. Jeśli chodzi o produkty drewniane, to uwagę zwraca przede wszystkim ich lakierowanie -  specjalnie technologie produkcji w firmie zapewniają na przykład równomierną aplikację lakieru, również w niedostępnych miejscach konstrukcji okna. Urzędkowski wykorzystuje wyłącznie nieszkodliwe dla zdrowia wodorozcieńczalne lakiery typu PPG.

Energooszczędność w produktach firmy zapewniają natomiast przede wszystkim trzyszybowe pakiety firmy. Ci, którym zależy na wyjątkowo stylowych oknach, mogą zamówić specjalne, egzotyczne gatunki drewna, takich jak np. mahoń, iroko, teak czy orzech amerykański. Podstawowe gatunki firmy to natomiast sosna, dąb oraz meranti. Oczywiście styl i jakość kosztują, dlatego okna Urzędnowskiego plasują się raczej na wyższej półce spośród krajowych producentów.

Facebook

newsletter

Newsletter

Dzięki zapisaniu się do newslettera będziesz informowany o nowościach i promocjach!


blog

Blog

Strzałka w górę